Wyprawka dla szczeniaka – 5 rzeczy, które powinny się w niej znaleźć

Szczeniaczek w domu to wielka radość i oczekiwanie. Zastanawiamy się zawsze jaki charakter będzie wykazywał maluszek, jakie zabawy polubi, czy spodoba mu się nowe miejsce. Chcemy, żeby i nas polubił od pierwszych chwil i było mu jak najłatwiej zaadoptować się w nowym miejscu. Mały szczeniaczek w domu to ogrom miłości, ale także obowiązki. Warto dowiedzieć się przed przybyciem pieska jakich rzeczy będzie potrzebował tak pies jak i nowy właściciel, aby móc cieszyć się nowym członkiem rodziny.

1. Maty/podkłady higieniczne

Małe pieski mają malutkie pęcherze i nierozwinięty układ pokarmowy, dlatego przez jakiś czas będą załatwiać swoje potrzeby w domu. Warto od pierwszych chwil uczyć szczeniaczki załatwiania się na specjalnych chłonnych podkładach, które na początku rozkładamy w kilku miejscach w domu, z czasem kiedy piesek nauczy się z nich korzystać ograniczamy ich ilość, a na końcu przesuwamy matę jak najbliżej drzwi wyjściowych, aby nauczyć go, żeby sygnalizował potrzebę załatwienia się. Maty dla szczeniąt dostępne są w kilku rozmiarach dzięki czemu możemy wybrać takie dostosowane do wielkości szczenięcia.

2. Gryzaki

Szczenięta mają ogromną naturalną potrzebę gryzienia. W ten sposób poznają świat i sprawia im to zwyczajnie radość. Gryzaki zarówno te naturalne jak i zabawkowe są ważne, aby kusiły zapachem i dźwiękami i piesek nie niszczył mebli i butów tylko realizował swoją potrzebę na przeznaczonych dla niego gryzakach.

3. Przysmaki dla szczeniąt

Od pierwszych chwil warto również uczyć psa prostych komend takich jak przybieganie na zawołanie, siad, łapa, leżeć i inne. Za każdym razem psiak powinien otrzymać nagrodę w postaci przysmaków dla psów. Zwróć uwagę, żeby przysmaki były dostosowane dla szczeniąt, aby psiak się nim nie zakrztusił.

4. Karma i miski na wodę i jedzenie

Kolejną podstawową rzeczą jaka powinna się znaleźć w psiej wyprawce to miski na jedzonko i jedzonko. W przypadku miski to wszystko zależy od naszych preferencji, jeżeli jednak zauważymy, że nasz mały szczeniaczek jest małym żarłoczkiem, który jedzenie pochłania bardzo szybko, wówczas warto zainwestować w miskę spowalniającą jedzenie, aby psiak z powodu swojej łapczywości nie cierpiał na niestrawności.

W przypadku karmy warto zadbać o to, aby była to karma wysokiej jakości dostosowana do potrzeb szczeniąt. Maluch będzie potrzebował dużej ilości cennych składników do prawidłowego rozwoju, dlatego ważne, aby była to karma pełnowartościowa. Każdy z czołowych producentów karm takich jak Brit, Royal Canin czy Dolina Noteci ma linie dedykowane szczeniętom, dlatego warto prześledzić ofertę i składy i wybrać taką, która zasmakuje naszemu pupilowi.

5. Smycz i obroża

Smycz i obroża to podstawa bezpieczeństwa malucha na spacerze. Dzięki nim nie ucieknie i nie wpadnie w tarapaty, a my będziemy mieli go blisko.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.