Jak zachęcić wybrednego kota juniora do nowej karmy?

Koty od najmłodszych lat powinny spożywać odpowiednią dla swojego gatunku dietę, składającą się z wysokiej jakości karmy lub odpowiednio zbilansowanej domowej żywności. Zrozumienie, dlaczego koty są wybredne i wiedza na temat tego, jak bezpiecznie przejść na zdrowszą dietę lub zachęcanie wybrednych kotów do tego, by spasowała im konkretna, zdrowa karma dla kota junior, to ważny krok w kierunku lepszego zdrowia kotów. 

Co sprawia, że koty są wybredne?

Wyklucz problemy medyczne. Utrata apetytu, zwłaszcza gdy pojawia się nagle, może wskazywać na poważny problem medyczny i nawet najlepsza karma dla kota junior tutaj nie pomoże. Kiedy wcześniej zdrowy kot przestaje jeść na dłużej niż 24-48 godzin, jest to powód do niepokoju i wymaga wizyty weterynarza. Koty nie rodzą się z natury wybredne, ale takimi się często stają. Kocięta karmione różnorodnymi pokarmami po odstawieniu od matki i smakując różne karmy dla kota junior z czasem mają różne upodobania. Kotki karmione przez cały czas tym samym pokarmem często odmawiają nieznanych im pokarmów w późniejszym życiu. Dlatego mądrze jest postawić na różnorodność. 

Oprócz tego, że różnorodne karmy dla kota junior to sprawdzony pomysł na zapewnienie im optymalnego żywienia i zmniejszenia ryzyka rozwoju alergii pokarmowych, dodatkowo w ten sposób kot poznaje różną konsystencję i smaki, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że stanie się wybredny i przestanie jeść. Dodatkowo, jeśli Twój kot zjada wyłącznie jedną markę, a ta marka zmieni swoją recepturę lub zostanie wycofana, znajdziesz się bez gotowej alternatywy, lepiej więc uniknąć takiej sytuacji. 

Jaka karma dla wybrednego kota juniora?

Kluczem do zrozumienia tych najbardziej wybrednych stworzeń jest powolne działanie i cierpliwość. Owszem, możesz potrzebować też kilku sztuczek w rękawie. W przypadku niektórych kotów może to zająć kilka miesięcy, zanim karma dla kota junior będzie zajadana zgodnie z zamierzeniami. Najlepiej karm dwa razy dziennie o ustalonych porach posiłków i zabierz karmę dla kota junior, której nie zje, w ciągu około pół godziny. Nie można mu dawać żadnego innego jedzenia do czasu następnego posiłku. Twój kot nie spróbuje niczego nowego, jeśli przez całą dobę będzie miał przed nosem miskę wypełnioną starą, znaną karmą dla kota junior. Przygotuj się, że Twój kot będzie zachowywał się tak, iż będzie Ci się wydawać, że gotujesz mu śmierć głodową. Ta faza procesu może być znacznie trudniejsza dla człowieka niż dla kota. Kluczem jest wytrwałość. Niewielki głód w czasie posiłków może być silnym motywatorem, aby skłonić kota do przyjęcia nowej karmy. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.