Jak często karmić szczeniaka?

Mały pies to ogromny obowiązek. Trzeba go odpowiednio wychować i wszystkiego nauczyć, aby cieszyć się wspaniałym towarzystwem wiernego przyjaciela. Równie ważne jest dbanie o jego zdrowie i prawidłowy rozwój, a więc odpowiednia karma dla psa, spacery i profilaktyka chorób. Szczególne znaczenie dla młodego organizmu ma żywienie. Karma dla szczeniąt powinna być podzielona na porcje. Jak często karmić szczeniaka?

Ilość posiłków dla szczeniaka

Ilość posiłków po odstawieniu psiaka od matki zmienia się wraz z wiekiem. Warto również pamiętać, że psy dużych ras powinny jeść częściej, gdyż później osiągają swoją docelową wielkość. Dzienną rację pokarmową należy dzielić na równe porcje w zależności od wieku szczeniaka. Najlepiej stosować się do zasad:
• 2 – 3 miesiące: 4 lub 5 posiłków dziennie
• 3 – 6 miesiąc: 3 lub 4 posiłki
• powyżej 7 miesiąca życia u małych psów tak jak w przypadku psów dorosłych: 2 posiłki dziennie
• 7 – 12 miesiąc u psów dużych ras: 3 posiłki dziennie, a następnie 2 posiłki dziennie

Ważne, aby nie zmniejszać gwałtownie ilości posiłków tylko robić to stopniowo. Najlepiej zmniejszać posiłek, z którego chcemy zrezygnować jednocześnie zwiększając pozostałe posiłki, aby po kilku dniach całkowicie zredukować ilość podawanych posiłków.

Jak zadbać o prawidłowy rozwój szczeniaka?

Rodzaj karmy

Bardzo ważny jest również rodzaj karmy dla psa, jaką podajemy naszemu małemu pupilowi. Na początek najlepiej, aby była to mokra karma dla szczeniąt, gdyż taką pies łatwiej zaakceptuje. Dopiero, gdy pies zaakceptuje ten rodzaj karmy można podać karmę suchą. Niezwykle ważna jest, aby była to karma dobra jakościowo, która zapewni psu wszystkie potrzebne do prawidłowego wzrostu składniki pokarmowe. Dlatego lepiej zrezygnować z najtańszych puszek, które są niskiej jakości.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.