Ile razy dziennie karmić dorosłego psa?

Żywienie psa ma ogromny wpływ na jego zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. Dostarczenie wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich proporcjach ma kluczowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób, ale nie tylko jakość karmy dla psa jest ważna, ale także sposób jej podawania. Jak często należy karmić dorosłego psa?

Posiłki dla psa – ile razy dziennie?

Dorosłego psa należy karmić raz lub dwa razy dziennie. Chociaż oba schematy są poprawne, to jednak korzystniejsze jest podawanie psu dwóch posiłków – rano i wieczorem. Dzięki temu pies nie przejada się, nie je zbyt łapczywie ani nie doskwiera mu nadmierny głód. Dodatkowo łatwiej jest kontrolować masę ciała psa, która ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia. Jak karmić psa dwa razy dziennie? Dzienną rację pokarmową zalecaną przez producenta na opakowaniu należy podzielić na dwa posiłki. Co ważne, pies w przeciwieństwie do kota nie powinien mieć stałego dostępu do karmy, gdyż może to skutkować przejadaniem się i w konsekwencji nadwagą, która jest groźna dla życia. Zwłaszcza że wiele popularnych psów to ogromne łasuchy ze skłonnością do tycia.

Karmienie psa – na co zwrócić uwagę

Ważne, aby posiłki podawać w odpowiednim momencie dnia. Pies nie powinien jeść obfitych porcji tuż przed długim spacerem i wzmożoną aktywnością, gdyż może skończyć się to niebezpiecznym skrętem jelitem. Również bezpośrednio po spacerze nie należy podawać obfitego posiłku, chociaż oczywiście można pupilowi podać przysmaki dla psa w formie nagrody podczas szkolenia. Karma dla psa powinna być dobrze dopasowana do jego potrzeb: wieku, masy ciała, ale również etapu życia, czy ewentualnych chorób. Należy pamiętać, że wiele chorób wolniej postępuje, jeśli stosujemy karmy weterynaryjne. Przykładowo karmy dla psów z chorobami nerek zawierają mniej białka, które może pogłębiać problem. Karma dla psa seniora, czy karma dla szczeniąt również ma inny skład, dopasowany do aktualnych potrzeb.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.