Kot a mleko – czy kot może pić mleko czy jednak nie?

Każdy z nas ma wyobrażenie, które utkwiło w pamięci wszystkim, że kot pije mleko. Zawsze na wiosce osoby dojące krowę podsuwały miskę z mlekiem dla kotów. Czy to było dobrym pomysłem? Czy koty mogą pić mleko czy jest to dla niego niebezpieczne?

Czy koty mogą pić mleko?

Jeśli chodzi o mleko pochodzące od matki to tak, ponieważ jest jednym z elementów pokarmu małego kotka. Pamiętajmy, karmienie kotów przez matkę trwa maksymalnie do 12 tygodnia życia i po tym czasie koty nie piją mleka. Po tym okresie koty zazwyczaj nie tolerują mleka, czyli jest to tak zwana u ludzi nietolerancja laktozy i może się to objawiać u kotów biegunką, wymiotami.

Dlaczego koty piją w takim razie mleko?

Są koty, dla których picie mleka nie jest niczym problemowym i z chęcią zamoczą język w misce. Czy mleko na pewno nie jest szkodliwe? Tutaj postanowiliśmy zasugerować się informacjami z portalu www.dylemat.pl. Jeśli kot nie posiada żadnych objawów można kotu podawać mleko ale bardzo rzadko. nietolerancja na laktoze nie objawia się u wszystkich kotów, więc jeśli kot lubi można podać mu mleko. Kot powinien pić tylko wodę. Nawet, że wiadomo, że z natury jest łakomczuchem i podanie mu czegokolwiek poskutkuje tym, że z pewnością to zje.

Jeśli kot wykazuje alergię na laktozę można podać kotu przeznaczone dla kotów nie zawierające laktozę. Czy można kotu podać mleko pochodzenia zwierzęcego typu od kozy czy krowy? Kozie mleko nie zawiera laktozy, ale jest bardzo tłuste. Na pewno kot z pewnością by takie mleko wypił, ale z biegiem czasu by mogło grozić otyłością.

Natomiast mleko prosto od krowy posiada sporo laktozy więc może kotu zaszkodzić. To w takim razie moze mleko roślinne czy sojowe można kotu podać? Te mleka również nie mają laktozy, ale zawierają inne składniki, które mogą zaszkodzić kotu

Podsumowując mleko nie jest najlepszym pomysłem, by kot mógł pić je na co dzień. Więc co w takim razie kot może pić. Kot żeby mógł być zdrowy i nie miał problemów z żołądkiem, to raczej należy tylko i wyłącznie podawać mu wodę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.