Jakie akcesoria spacerowe dla psa warto mieć?

Spacery z psem to nieodłączny element naszego wspólnego życia. Niezbędne akcesoria spacerowe to smycz, obroża lub szelki. Oczywiście to tylko podstawa, bez której spacery nie będą możliwe. Oprócz tego mamy do wyboru wiele przydatnych akcesoriów, które warto kupić.

Jakie akcesoria spacerowe dla psa warto mieć?

Jeśli mamy problem z ciągnącym psem, to warto zainwestować w szelki easy walk. Mają one karabińczyk z przodu, a nie z tyłu tak jak klasyczne szelki. W ten sposób kiedy pies nas ciągnie zostaje obrócony w naszą stronę. Wydłuża to drogę do miejsca, w które nas ciągnął. Dzięki temu nasz pupil zrozumie, że jeśli będzie ciągnął, to nie dojdzie w upragnione miejsce. Codziennie musimy wyprowadzać psa na 3-4 spacery. Jeśli posiadamy dom, to wystarczy jeden lub dwa spacery. Oczywiście musimy wypuszczać psa na ogród, żeby również tam mógł załatwić swoje potrzeby. Jeden ze spacerów w ciągu dnia powinien być dłuższy. I to właśnie na taki spacer powinniśmy zabrać ze sobą wodę. Dobrze sprawdzi się bidon w kształcie butelki. Alternatywą jest silikonowa miska, którą możemy złożyć i schować do plecaka czy torby. Jednak w przypadku miski musimy zabrać dodatkowo wodę.

Do nauki przywoływania przydatna będzie linka treningowa. Najkrótsza lina ma 10 metrów długości. Oczywiście są dłuższe linki, jednak taka jest w zupełności wystarczająca. Linka treningowa daje psu więcej swobody na spacerach. Dodatkowo jeśli pies zacznie uciekać, to wystarczy nadepnąć na linkę, co zatrzyma naszego pupila. Linka pozwoli psu się wyszaleć w miejscach, w których nie można spuszczać psa ze smyczy. Warto również mieć ze sobą smakołyki, które zachęca psa do wykonywania komend. W tym celu najlepiej sprawdzi się saszetka na przysmaki. Dzięki temu unikniemy brzydkiego zapachu w kieszeniach. Do wyboru mamy wiele rodzajów saszetek. Możemy kupić małą saszetkę, do której zmieszczą się jedynie przysmaki, ale również i dużą gdzie spokojnie zmieścimy telefon, klucze czy woreczki.

Pomysł na prezent – prezenty dla miłośnika psów [5 propozycji + linki]

Spacery z psem to dobry czas na zabawę. Jednak pamiętajmy o tym, żeby w upalne dni długi spacer był rano lub wieczorem. Do zabawy możemy kupić zabawki. Aportowanie to dobry sposób na zmęczenie psa. W ten sposób po spacerze będziemy mieć czas dla siebie. W sklepach zoologicznych możemy znaleźć wiele zabawek do aportowania. Dobrze sprawdzą się również piłki tenisowe, które dodatkowo są wytrzymałe. Frisbee to dobry pomysł, jeśli mamy dostępny duży teren. Dobrze rzucony dysk może polecieć naprawdę daleko. Pies może łapać frisbee już w locie, dlatego też lepiej wybrać to gumowe. Plastikowe frisbee może dość szybko zostać zniszczone przez naszego czworonoga. Jeśli nie mamy ze sobą zabawek, to możemy wykorzystać patyki. Jednak uważajmy, żeby nasz pupil ich nie zjadł. W zimie dobrze sprawdzą się śnieżki. Psy lubią za nimi biegać, a ich szukanie nie jest łatwe. Jednak tego typu zabawy w zimie najlepiej wykonywać kiedy śnieg jest miękki. Cieplejsze dni sprawiają, że śnieg topnieje i robi się twardy, przez co pies może zranić sobie łapki.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.