Jak często kąpać psa?

Piękna i lśniąca sierść dobrze świadczy o zdrowiu i ogólnej kondycji psa. Dlatego do jej osiągnięcia niezbędna jest odpowiednia karma dla psa, pielęgnacja i dbałość o jego zdrowie. Jednym z ważniejszych elementów pielęgnacji jest kąpiel. Dodatkowo kąpiele są dobrym sposobem na utrzymanie czystości, zapobieganie przykrym zapachom i dbałość o stan skóry. Jak często należy kąpać psa?

Częstotliwość kąpieli

Zbyt częsta kąpiel psa może być dla niego stresująca, zwłaszcza jeśli psiak nie przepada za kontaktem z wodą. Dodatkowo częste zabiegi pielęgnacyjne mogą powodować podrażnienie skóry. Kąpiele powinny odbywać się co 3 do 6 miesięcy. Oczywiście, jeśli pies się w czymś wytarza lub wybrudzi w błocie, to można go wykąpać wcześniej, jednak jeśli nie ma takiej potrzeby, to należy unikać częstych kąpieli. Czasami psy kąpią się w jeziorze. Tak dzieje się praktycznie przy jeziorach w całej Polsce. Ciekawy artykuł na ten temat pojawił się ostatnio na stronie www.infopila.pl. Jak na psa zareagowali inni turyści przy jeziorze nieopodal Piły?

Po dokładnym umyciu i spłukaniu sierści należy dokładnie osuszyć ją ręcznikiem, a następnie pozostawić psa w domu do całkowitego wyschnięcia lub wysuszyć go suszarką, jeśli pupil to akceptuje, uważając, aby go nie poparzyć. Lekko mokry pies może wyjść jedynie w ciepłe dni, gdyż przy niskich temperaturach może się łatwo przeziębić.

Odpowiedni szampon

Równie ważne jest dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Nie można używać zwykłych szamponów przeznaczonych dla ludzi, gdyż mogą podrażniać skórę psa, powodować swędzenie, przesuszenie, łupież i drażnić psa mocnym zapachem. Najlepiej, aby był to szampon dla psa dedykowany konkretnemu rodzajowi sierści. Przykładowo szampon dla psów długowłosych ułatwi szczotkowanie sierści i zapewni odpowiednią pielęgnację. Po całym zabiegu warto nagrodzić futrzaka, podając mu ulubione przysmaki dla psa.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.